Home
Nowe zachęty do tworzenia miejsc pracy Drukuj Email
Poniedziałek, 22. Październik 2012 06:21
burton
Minister Opieki Społecznej, Joan Burton, zapowiedziała, że wkrótce rząd wprowadzi nowy system zachęt dla pracodawców do zatrudniania osób długotrwale bezrobotnych.

Oprócz zachęt czysto finansowych w postaci dotacji i pożyczek, firmy, które zatrudnią osoby bezrobotne będą mogły skorzystać z czasowego zwolnienia z płacenia składek PRSI oraz będą mogły wystąpić o obniżenie podatku dochodowego.

Takie zachęty mają skłonić pracodawców do tworzenia nowych miejsc pracy i sprawić, że liczba bezrobotnych zacznie spadać. 

Zdaniem minister Burton okres bezrobocia i pobierania zasiłków powinien być dla każdego czasem na dokształcanie i zdobywanie nowych umiejętności. Dlatego też rząd planuje zachęcać osoby pozostające bez pracy do nauki na różnorodnych kursach zawodowych.

Jednocześnie minister Burton zapowiedziała, że zrobi wszystko co w jej mocy, by zachować podstawowe świadczenia socjalne na niezmienionym poziomie.

Jej zdaniem najbliższy budżet będzie bardzo trudny, ale jest szansa na to, że zasiłki oraz renty, które zapewniają ludziom regularny dochód pozostaną niezmienione.

wg. RTE.ie